| Registration Number | LO69LNT |
|---|---|
| Date of Registration | 31 Dec 2019 |
| Manufacture Date | 2019 |
| Make | Ford |
| Model | Ranger |
| Variant | 2.0 EcoBlue 170PS |
| Body Type | Pick-up |
| Axle Conf. | 4x4 |
| GVW | 3270 |
| Mileage | 93,502 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1996 |
| Length | 5.28m |
| Width | 2.16m |
| Height | 1.80m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 28/11/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COMPANY |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*CLICKS ON TURN OVER, ONLY RUNS WITH BOOST PACK, TURBO ISSUES, WARNING LIGHTS ON DASH* |
|
View Inspection Report
|
|