| Registration Number | HV18ZVN |
|---|---|
| Date of Registration | 15 May 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT CONNECT |
| Variant | 210 1.5 TDCI 75PS |
| Body Type | Panel Van L2 |
| GVW | 2125 |
| Mileage | 112,566 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1499 |
| Length | 4.82m |
| Width | 1.84m |
| Height | 1.86m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 14/05/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COMPANY |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Avonmouth |
| Remarks |
*OUTSTANDING RECALL* SIDE LOAD DOOR, E/ MIRRORS, HEATED WINDSCREEN |
|
View Inspection Report
|
|