| Registration Number | HT18HDA |
|---|---|
| Date of Registration | 18 Jul 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | FIAT |
| Model | DUCATO |
| Variant | 2.3 Multijet Extra High Roof Van 130 |
| Body Type | Panel Van L3 |
| Axle Conf. | 4x2 |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 122,473 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2287 |
| Length | 6.00m |
| Width | 2.05m |
| Height | 2.76m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 16/06/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COMPANY |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Avonmouth |
| Remarks |
*NON-RUNNER - STARTER MOTOR MALFUNCTION, OUTSTANDING RECALL*, SIDE LOAD DOOR, TOW BAR, E/MIRRORS |
|
View Inspection Report
|
|