| Registration Number | W3OAG |
|---|---|
| Date of Registration | 13 Oct 2022 |
| Manufacture Date | 2022 |
| Make | Land Rover |
| Model | Defender 110 |
| Variant | 3.0 D250 X-Dynamic SE |
| Body Type | Estate |
| GVW | 3200 |
| Mileage | 41,428 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2997 |
| Length | 5.02m |
| Width | 2.00m |
| Height | 1.97m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 12/10/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Margin |
| Former Keepers | 2 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FINANCE COMPANY |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
PAN, TILT AND SLIDE ROOF, MERIDIAN SOUND SYSTEM, FIXED SIDE STEPS, PRIVACY GLASS, DUAL ZONE CLIMATE CONTROL. |
|
View Inspection Report
|
|