| Registration Number | KW19KJY |
|---|---|
| Date of Registration | 14 May 2019 |
| Manufacture Date | 2019 |
| Make | MERCEDES-BENZ |
| Model | SPRINTER |
| Variant | 314 2.1 CDI |
| Body Type | Panel Van L3 |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 140,591 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2143 |
| Length | 6.97m |
| Width | 2.35m |
| Height | 2.62m |
| V5 | Buyer To Apply |
| MOT Expiry | 10/09/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 2 |
| Imported | |
| Vendor | |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
*OUTSTANDING RECALL* AD-BLUE. |
|
View Inspection Report
|
|