| Registration Number | YA20DUV |
|---|---|
| Date of Registration | 26 Aug 2020 |
| Manufacture Date | 2020 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT CUSTOM |
| Variant | 300 2.0 EcoBlue 105ps |
| Body Type | Panel Van LWB |
| GVW | 3000 |
| Mileage | 94,634 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 5.34m |
| Width | 1.99m |
| Height | 1.98m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | Expired |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
Category N Insurance Loss. No Structural Damage and Repairable - Insurer Decided Not to Repair. AD-BLUE |
|
View Inspection Report
|
|