| Registration Number | ND06YGP |
|---|---|
| Date of Registration | 31 Mar 2006 |
| Manufacture Date | 2006 |
| Make | LAND ROVER |
| Model | DISCOVERY |
| Variant | 3 2.7 Td V6 SE 5dr Auto |
| Body Type | 4x4 |
| Axle Conf. | 4x4 |
| GVW | 3230 |
| Mileage | 132,248 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2720 |
| Length | 4.84m |
| Width | 2.01m |
| Height | 1.89m |
| V5 | Buyer To Apply |
| MOT Expiry | Expired |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Margin |
| Former Keepers | 6 |
| Imported | |
| Vendor | |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Avonmouth |
| Remarks |
*VENDOR STATES VEHICLE NEEDS WELDING IN SEVERAL PLACES*, 5 DOOR, COOL BOX, SCREENS IN HEADRESTS |
|
View Inspection Report
|
|