| Registration Number | EF07THK |
|---|---|
| Date of Registration | 31 May 2007 |
| Manufacture Date | 2007 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT |
| Variant | 350 2.4 TDCI 115PS |
| Body Type | Dropside Double Cab |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 108,140 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2402 |
| Length | 6.03m |
| Width | 1.97m |
| Height | 2.03m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 27/05/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COUNCIL - HGV'S & VANS EXTRA £100 CHARGE |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Bedford |
|
View Inspection Report
|
|