| Registration Number | FA18BXJ |
|---|---|
| Date of Registration | 23 Aug 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT |
| Variant | 350 2.0 TDCi 130pS |
| Body Type | Panel Van L3 |
| GVW | 3500 |
| Mileage | TBC |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 5.98m |
| Width | 2.47m |
| Height | 2.78m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 22/08/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COMPANY |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*NON RUNNER - NO ELECTRICAL FUNCTIONS, SNAPPED WET BELT*, LAST KNOWN MOT MILEAGE 157,864 MILES 14/08/2025, SIDE LOAD DOOR, TOW BAR, AD-BLUE |
|
View Inspection Report
|
|