| Registration Number | FH63HNW |
|---|---|
| Date of Registration | 07 Feb 2014 |
| Manufacture Date | 2014 |
| Make | FORD |
| Model | KUGA |
| Variant | 2.0 TDCi 163 Titanium |
| Body Type | Hatchback |
| GVW | 2250 |
| Mileage | 160,216 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1997 |
| Length | 4.52m |
| Width | 1.84m |
| Height | 1.68m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | Expired |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Margin |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COUNCIL - HGV'S & VANS EXTRA £100 CHARGE |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*NON-RUNNER, NO ELECTRICAL FUNCTIONS* NO KEYLESS IGNITION |
|
View Inspection Report
|
|