| Registration Number | SL12CDE |
|---|---|
| Date of Registration | 30 Mar 2012 |
| Manufacture Date | 2012 |
| Make | Volkswagen |
| Model | Crafter |
| Variant | CR35 2.0 TDI 109PS |
| Body Type | Dropside Double Cab |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 81,542 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1968 |
| Length | 5.24m |
| Width | 1.99m |
| Height | 2.42m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | Expired |
| Service History | yes |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COUNCIL - VANS EXTRA £150 CHARGE, HGV & PLANT 15% BP |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
*OUTSTANDING RECALL* TOW BAR. |
|
View Inspection Report
|
|