| Registration Number | DA12GMF |
|---|---|
| Date of Registration | 30 Apr 2012 |
| Manufacture Date | 2012 |
| Make | MERCEDES-BENZ |
| Model | SPRINTER |
| Variant | 313 |
| Body Type | Panel Van |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 314,448 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2143 |
| Length | 5.91m |
| Width | 1.99m |
| Height | 2.42m |
| V5 | TBC |
| MOT Expiry | 09/02/2027 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 3 |
| Imported | |
| Vendor | |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Customer Premises |
| Remarks |
*COLLECTION FROM PETERBOROUGH, WARNING LIGHTS ON DASH, OUTSTANDING RECALL* TWIN SIDE LOAD DOOR |
|
View Inspection Report
|
|