| Registration Number | HX68LMK |
|---|---|
| Date of Registration | 29 Nov 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | Ford |
| Model | Transit |
| Variant | 350 2.0 TDCi 130ps H2 Van |
| Body Type | Panel Van L3 |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 155,887 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 5.98m |
| Width | 2.47m |
| Height | 2.54m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 26/09/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT HOLMAN FLEET MANAGED BY XBG - EXTRA £150 CHARGE |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*COLLECTED NON-RUNNER - IN LIMP MODE, WARNIING LIGHTS ON DASH* SIDE LOAD DOOR, TOW BAR, E/MIRRORS, AD-BLUE |
|
View Inspection Report
|
|