| Registration Number | UK10HAR |
|---|---|
| Date of Registration | 03 Jun 2011 |
| Manufacture Date | 2011 |
| Make | Mercedes-Benz |
| Model | Sprinter |
| Variant | 313 CDI |
| Body Type | Box Van |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 202,081 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2143 |
| Length | 5.87m |
| Width | 1.99m |
| Height | 2.35m |
| V5 | Buyer To Apply |
| MOT Expiry | 24/09/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 3 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FINANCE COMPANY |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*WARNING LIGHTS ON DASH* |
|
View Inspection Report
|
|