| Registration Number | YN69NYO |
|---|---|
| Date of Registration | 11 Nov 2019 |
| Manufacture Date | 2019 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT |
| Variant | 350 2.0 TDCI 130PS |
| Body Type | Dropside L4 |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 148,912 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 6.58m |
| Width | 2.47m |
| Height | 2.21m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 11/09/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT UTILITY COMPANY - EXTRA £100 BUYERS FEE |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Bedford |
| Remarks | |
|
View Inspection Report
|
|