| Registration Number | KS17OFL |
|---|---|
| Date of Registration | 25 May 2017 |
| Manufacture Date | 2017 |
| Make | Ford |
| Model | Fiesta |
| Variant | 1.5 TDCI SPORT |
| Body Type | Car Derived Van |
| GVW | 1565 |
| Mileage | 220,887 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1499 |
| Length | 3.98m |
| Width | 1.98m |
| Height | 1.50m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 16/02/2027 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FINANCE COMPANY |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*OUTSTANDING RECALL, NEW KEEPER SLIP ONLY, WARNING LIGHTS ON DASH* E/ MIRRORS |
|
View Inspection Report
|
|