| Registration Number | KW12VCG |
|---|---|
| Date of Registration | 31 Jul 2012 |
| Manufacture Date | 2012 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT CONNECT |
| Variant | T230 1.8TDCI 90PS |
| Body Type | Panel Van SWB |
| Axle Conf. | 4x2 |
| GVW | 2340 |
| Mileage | 227,465 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1753 |
| Length | 4.53m |
| Width | 1.80m |
| Height | 1.98m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | Expired |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 2 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COMPANY |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
*NON RUNNER - DOES NOT TURN OVER OR START* |
|
View Inspection Report
|
|