| Registration Number | RV75NWZ |
|---|---|
| Date of Registration | 19 Sep 2025 |
| Manufacture Date | 2025 |
| Make | Volkswagen |
| Model | Crafter |
| Variant | CR35 2.0 TDI 140PS |
| Body Type | Panel Van LWB |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 6,857 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1968 |
| Length | 6.84m |
| Width | 2.04m |
| Height | 2.59m |
| V5 | Buyer To Apply |
| MOT Expiry | 18/09/2028 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FINANCE COMPANY |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Bedford |
| Remarks |
*WARNING LIGHT ON DASH* AD-BLUE, SIDE LOADING DOOR, E/MIRRORS |
|
View Inspection Report
|
|