| Registration Number | MF16XPS |
|---|---|
| Date of Registration | 31 Mar 2016 |
| Manufacture Date | 2016 |
| Make | Vauxhall |
| Model | Vivaro |
| Variant | 2900 1.6 CDTI BITURBO 120PS ECOFLEX |
| Body Type | Panel Van L1 |
| GVW | 2920 |
| Mileage | 164,784 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1598 |
| Length | 5.00m |
| Width | 2.28m |
| Height | 2.47m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 30/03/2027 |
| Service History | yes |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FROM YORKSHIRE WATER (MANAGED BY XBG) - ADDITIONAL £150 CHARGE |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*SNAPPED CHASSIS* SIDE LOAD DOOR, TOW BAR, E/ MIRRORS, RACKING IN REAR |
|
View Inspection Report
|
|