| Registration Number | YV19ZVG |
|---|---|
| Date of Registration | 09 Jul 2019 |
| Manufacture Date | 2019 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT CUSTOM |
| Variant | 2.0 TDCI BASE 105PS |
| Body Type | Panel Van L1 |
| GVW | 3000 |
| Mileage | 148,648 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 4.97m |
| Width | 2.27m |
| Height | 2.37m |
| V5 | Buyer To Apply |
| MOT Expiry | Expired |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Bedford |
| Remarks |
*ENGINE KNOCKING* SIDE LOADING DOOR, AD BLUE, E/MIRRORS |
|
View Inspection Report
|
|