| Registration Number | YT64SDX |
|---|---|
| Date of Registration | 07 Nov 2014 |
| Manufacture Date | 2014 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT |
| Variant | 350 2.2 TDCI 100PS |
| Body Type | Access Platform |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 173,757 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2198 |
| Length | 5.53m |
| Width | 2.47m |
| Height | 2.55m |
| V5 | TBC |
| MOT Expiry | Expired |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
AD-BLUE, VERSALFT ETM 36F PLATFORM |
|
View Inspection Report
|
|