| Registration Number | MV67KVS |
|---|---|
| Date of Registration | 01 Sep 2017 |
| Manufacture Date | 2017 |
| Make | VAUXHALL |
| Model | MOVANO |
| Variant | 2.3 CDTI BiTurbo 145ps |
| Body Type | Tipper |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 65,577 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2299 |
| Length | 6.19m |
| Width | 2.47m |
| Height | 2.30m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 01/08/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COUNCIL - 30% BUYERS PREMIUM ON THIS VEHICLE |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*COLLECTED AS NON RUNNER, BRAKES AND STEERING REQUIRE ATTENTION, OUTSTANDING RECALL,*, E/MIRRORS, AD-BLUE |
|
View Inspection Report
|
|