| Registration Number | K5UJE |
|---|---|
| Date of Registration | 28 Sep 2016 |
| Manufacture Date | 2016 |
| Make | MERCEDES-BENZ |
| Model | S |
| Variant | S350d 9G-Tronic |
| Body Type | Saloon |
| GVW | 2690 |
| Mileage | 162,196 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2987 |
| Length | 5.25m |
| Width | 1.90m |
| Height | 1.49m |
| V5 | Buyer To Apply |
| MOT Expiry | 11/02/2027 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Margin |
| Former Keepers | 2 |
| Imported | |
| Vendor | |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Customer Premises |
| Remarks |
*COLLECTION FROM PETERBOROUGH**MAY HAVE PREVIOUSLY BEEN IN AN ACCIDENT CATOGERY D - Repairable Constructive Total Loss* KEYLESS IGNITION |
|
View Inspection Report
|
|