| Registration Number | GU68TZE |
|---|---|
| Date of Registration | 09 Nov 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | Land Rover |
| Model | Discovery |
| Variant | 2.0 SD4 HSE |
| Body Type | Car Derived Van |
| GVW | 2940 |
| Mileage | 69,668 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1999 |
| Length | 4.96m |
| Width | 2.00m |
| Height | 1.89m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 13/01/2027 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FINANCE COMPANY |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Bedford |
| Remarks |
KEYLESS IGNITION |
|
View Inspection Report
|
|