| Registration Number | LG20KWB |
|---|---|
| Date of Registration | 29 Jun 2020 |
| Manufacture Date | 2020 |
| Make | Land Rover |
| Model | Discovery |
| Variant | 2.0 SD4 SE 5dr |
| Body Type | SUV |
| Axle Conf. | 4x4 |
| Mileage | 106,014 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1999 |
| Length | 4.96m |
| Width | 2.00m |
| Height | 1.89m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 18/04/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | VAT Qualifying |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COMPANY |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*WARNING LIGHT ON DASH* HEATED SEATS, KEYLESS IGNITION |
|
View Inspection Report
|
|