| Registration Number | YP70UUG |
|---|---|
| Date of Registration | 29 Oct 2020 |
| Manufacture Date | 2020 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT |
| Variant | 350 2.0 ECOBLUE 130PS |
| Body Type | Tipper |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 94,322 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 6.02m |
| Width | 2.05m |
| Height | 2.18m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 28/10/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT UTILITY COMPANY - EXTRA £100 BUYERS FEE |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Avonmouth |
| Remarks |
AD-BLUE, TOW BAR, E/ MIRRORS, HEATED WINDSCREEN, TOOL LIFT SYSTEM |
|
View Inspection Report
|
|