| Registration Number | YM18JBU |
|---|---|
| Date of Registration | 24 Jul 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT CUSTOM |
| Variant | 280 2.0 TDCI 105PS |
| Body Type | Panel Van L1 |
| GVW | 2800 |
| Mileage | 136,715 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 4.97m |
| Width | 2.27m |
| Height | 2.00m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 09/05/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT UTILITY COMPANY - EXTRA £100 BUYERS FEE |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Bedford |
| Remarks |
*CLUTCH REQUIRES ATTN* AD-BLUE, SIDE LOADING DOOR |
|
View Inspection Report
|
|