| Registration Number | ST23XWO |
|---|---|
| Date of Registration | 31 Jul 2023 |
| Manufacture Date | 2023 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT CUSTOM |
| Variant | 300 2.0 TSCI 130PS |
| Body Type | Panel Van LWB |
| GVW | 3000 |
| Mileage | 70,600 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 5.34m |
| Width | 1.99m |
| Height | 1.98m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 30/07/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT CONTRACT HIRE |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
SIDE LOAD DOOR, E/MIRRORS, HEATED WINDSCREEN, AD-BLUE. |
|
View Inspection Report
|
|