| Registration Number | YP68VZC |
|---|---|
| Date of Registration | 30 Oct 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | FORD |
| Model | RANGER |
| Variant | WILDTRACK 3.2 TDCI 200PS |
| Body Type | Pickup Double Cab |
| Axle Conf. | 4x4 |
| GVW | 3200 |
| Mileage | 90,018 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 3198 |
| Length | 5.36m |
| Width | 1.86m |
| Height | 1.82m |
| V5 | Buyer To Apply |
| MOT Expiry | 11/06/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*NON-RUNNER - DOES NOT TURN OVER, OUTSTANDING RECALL* AD-BLUE, E/ MIRRORS, TOW BAR, HEATED WINDSCREEN |
|
View Inspection Report
|
|