| Registration Number | YS16XOF |
|---|---|
| Date of Registration | 15 Jun 2016 |
| Manufacture Date | 2016 |
| Make | FORD |
| Model | TRANSIT CUSTOM |
| Variant | 270 2.2 TDCI 125PS LIMITED |
| Body Type | Panel Van L1 |
| GVW | 2700 |
| Mileage | 257,742 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2198 |
| Length | 4.97m |
| Width | 2.29m |
| Height | 1.97m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | Expired |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 2 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FINANCE COMPANY |
| Sale Date | 02 Apr 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*NON-RUNNER, DOES NOT TURN OVER**NEW KEEPER SLIP ONLY* SIDE LOAD DOOR, E/ MIRRORS |
|
View Inspection Report
|
|