| Registration Number | WV17KGA |
|---|---|
| Date of Registration | 26 May 2017 |
| Manufacture Date | 2017 |
| Make | Ford |
| Model | Ranger |
| Variant | 2.2 TDCi 150PS |
| Body Type | Pickup Double Cab |
| Axle Conf. | 4x4 |
| GVW | 3200 |
| Mileage | 111,373 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2198 |
| Length | 5.36m |
| Width | 1.85m |
| Height | 1.71m |
| V5 | Buyer To Apply |
| MOT Expiry | 30/05/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FROM NATIONAL GRID (MANAGED BY XBG) - ADDITIONAL £150 BUYERS |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*BATTERY ISSUES, ONLY RUNS WITH BOOST PACK, CORROSION, SUSPECTED HEAD GASKET FAILURE, OUTSTANDING RECALL* HEATED WINDSCREEN, AD-BLUE, V5 NEW KEEPER DOCUMENT REFERENCE NUMBER AVAILABLE FOR TAXATION PURPOSES |
|
View Inspection Report
|
|