| Registration Number | PN21CXT |
|---|---|
| Date of Registration | 02 Mar 2021 |
| Manufacture Date | 2021 |
| Make | Fiat |
| Model | Ducato |
| Variant | 35 2.3 MULTIJET 140PS |
| Body Type | Dropside MWB |
| GVW | 3500 |
| Tail Lift | Column |
| Mileage | 69,303 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2287 |
| Length | 5.71m |
| Width | 2.05m |
| Height | 2.25m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 05/03/2027 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT PLANT HIRE COMPANY |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Bedford |
| Remarks |
*NEEDS NEW ENGINE - KNOCKING* *WARNING LIGHT ON DASH* E/MIRRORS |
|
View Inspection Report
|
|