| Registration Number | LS70PFE |
|---|---|
| Date of Registration | 09 Dec 2020 |
| Manufacture Date | 2020 |
| Make | Volkswagen |
| Model | Crafter |
| Variant | 2.0 TDI 140PS Trendline |
| Body Type | Panel Van |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 87,875 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1968 |
| Length | 5.99m |
| Width | 2.43m |
| Height | 2.59m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 17/10/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COMPANY |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*COLLECTED AS NON RUNNER, ADVISED ENGINE ISSUE, EXCESSIVE SMOKING, POWER STEERING REQUIRES ATTENTION, WARNING LIGHTS ON DASH*, E/MIRRORS, AD-BLUE |
|
View Inspection Report
|
|