| Registration Number | PJ19RFN |
|---|---|
| Date of Registration | 27 Aug 2019 |
| Manufacture Date | 2019 |
| Make | Mercedes-Benz |
| Model | Sprinter |
| Variant | 316 CDI |
| Body Type | Panel Van L2 |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 131,723 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2143 |
| Length | 5.93m |
| Width | 2.35m |
| Height | 2.33m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 24/09/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT UTILITY COMPANY EXTRA £150 CHARGE |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Bedford |
| Remarks |
*NON-RUNNER, POWERS UP DOES NOT CRANK* *SIDE DOOR DOESNT CLOSE* SIDE LOADING DOOR, ON BOARD COMPRESSOR & 110V OUTLETS |
|
View Inspection Report
|
|