| Registration Number | SV74GXT |
|---|---|
| Date of Registration | 31 Oct 2024 |
| Manufacture Date | 2024 |
| Make | Mercedes-Benz |
| Model | Sprinter |
| Variant | 315 2.0 CDI |
| Body Type | Fridge Van L2 |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 57,164 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1950 |
| Length | 5.93m |
| Width | 2.35m |
| Height | 2.62m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 30/10/2027 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT DE LAGE LANDEN (MANAGED BY XBG) - ADDITIONAL £150 BUYERS |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
*WARNING LIGHTS ON DASH* THERMOKING V-200 MAX SP, SIDE LOAD DOOR, E/MIRRORS, AD-BLUE. |
|
View Inspection Report
|
|