| Registration Number | YF18FRO |
|---|---|
| Date of Registration | 16 Jul 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | Ford |
| Model | Transit |
| Variant | 350 2.0 TDCI 170PS |
| Body Type | Panel Van L2 |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 81,881 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 5.53m |
| Width | 2.47m |
| Height | 2.78m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 15/07/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FROM CADENT GAS (MANAGED BY XBG FLEET) - EXTRA £150 CHARGE |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Bedford |
| Remarks |
AD-BLUE, SIDE LOADING DOOR, E/MIRRORS |
|
View Inspection Report
|
|