| Registration Number | ST13HKD |
|---|---|
| Date of Registration | 17 Jun 2013 |
| Manufacture Date | 2013 |
| Make | Ford |
| Model | Transit |
| Variant | T350 2.2 TDCI 100PS |
| Body Type | Panel Van LWB |
| GVW | 3500 |
| Mileage | 138,729 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2198 |
| Length | 6.40m |
| Width | 1.97m |
| Height | 2.62m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 20/06/2026 |
| Service History | yes |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COUNCIL - VANS EXTRA £150 CHARGE, HGV & PLANT 15% BP |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
SIDE LOAD DOOR, HEATED WINDSCREEN. |
|
View Inspection Report
|
|