| Registration Number | HX18VTY |
|---|---|
| Date of Registration | 27 Apr 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | Fiat |
| Model | Ducato |
| Variant | 35 2.3 Multijet II 130PS |
| Body Type | Dropside LWB |
| Axle Conf. | 4x2 |
| GVW | 3500 |
| Tail Lift | Column |
| Mileage | 64,994 Miles |
| Mileage Warranted | Not Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 2287 |
| Length | 6.33m |
| Width | 2.10m |
| Height | 2.42m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | Expired |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COMPANY |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
*COLLECTED AS NON RUNNER - START AND DRIVES - ENGINE ROUGH* 110V OUTLET, PIPEWORK FOR COMPRESSOR |
|
View Inspection Report
|
|