| Registration Number | YG73UMB |
|---|---|
| Date of Registration | 29 Dec 2023 |
| Manufacture Date | 2023 |
| Make | Maxus |
| Model | T90 |
| Variant | 130KW ELITE 88.5KWH |
| Body Type | Pickup Double Cab |
| Axle Conf. | 4x4 |
| GVW | 3300 |
| Mileage | 15,408 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | AUTOMATIC |
| Fuel Type | Electric |
| Length | 5.37m |
| Width | 1.90m |
| Height | 1.81m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | - |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT DE LAGE LANDEN (MANAGED BY XBG) - ADDITIONAL £150 BUYERS |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*WARNING LIGHTS ON DASH* E/MIRRORS |
|
View Inspection Report
|
|