| Registration Number | FA18FNX |
|---|---|
| Date of Registration | 31 Jul 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | Vauxhall |
| Model | Vivaro |
| Variant | 2900 1.6CDTI 95PS |
| Body Type | Panel Van L1 |
| GVW | 2960 |
| Mileage | Not Showing |
| Mileage Warranted | Not Showing |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1598 |
| Length | 5.00m |
| Width | 2.28m |
| Height | 1.97m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 27/06/2026 |
| Service History | yes |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FROM BT (HOLMAN FLEET) MANAGED BY XBG FLEET REMARKETING |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*NON RUNNER - SEVERE OIL LEAK, DOES NOT START* TWIN SIDE LOAD DOOR, E/MIRRORS, AD-BLUE |
|
View Inspection Report
|
|