| Registration Number | YP70RYO |
|---|---|
| Date of Registration | 30 Sep 2020 |
| Manufacture Date | 2020 |
| Make | Ford |
| Model | Transit Custom |
| Variant | 280 2.0 EcoBlue 130ps |
| Body Type | Panel Van L1 |
| GVW | 2800 |
| Mileage | 52,196 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 4.97m |
| Width | 1.99m |
| Height | 2.00m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 16/01/2027 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 2 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT HOLMAN FLEET MANAGED BY XBG - EXTRA £150 CHARGE |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*NON RUNNER-ENGINE FAILURE* SIDE LOAD DOOR,E/MIRRORS, AD-BLUE |
|
View Inspection Report
|
|