| Registration Number | SG18NPZ |
|---|---|
| Date of Registration | 12 Apr 2018 |
| Manufacture Date | 2018 |
| Make | Ford |
| Model | Transit |
| Variant | 350 2.0 TDCi 130ps |
| Body Type | Curtainside LWB |
| GVW | 3500 |
| Tail Lift | Column |
| Mileage | 121,779 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 6.02m |
| Width | 2.47m |
| Height | 2.20m |
| V5 | Buyer To Apply |
| MOT Expiry | 07/10/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT PARAGON BANK (MANAGED BY XBG) - ADDITIONAL £150 BUYERS |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*NON- RUNNER, DOES NOT TURN OVER* AD-BLUE |
|
View Inspection Report
|
|