| Registration Number | BJ20AFA |
|---|---|
| Date of Registration | 22 Mar 2020 |
| Manufacture Date | 2020 |
| Make | Ford |
| Model | Transit |
| Variant | 350 2.0 ECOBLUE 130PS |
| Body Type | Dropside L4 |
| GVW | 3500 |
| Mileage | TBC |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 6.58m |
| Width | 2.05m |
| Height | 2.17m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 12/02/2027 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | 1 |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT UTILITY COMPANY EXTRA £150 CHARGE |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
*NON-RUNNER - ENGINE STRIPPED, OVERHEATING* AD-BLUE, TOW BAR, MOT SHOWS 122,213 MILES 04/02/2026 |
|
View Inspection Report
|
|