| Registration Number | ST63XFY |
|---|---|
| Date of Registration | 25 Feb 2014 |
| Manufacture Date | 2014 |
| Make | Ford |
| Model | Transit Connect |
| Variant | 200 1.6 TDCi 95PS |
| Body Type | Panel Van SWB |
| GVW | 2005 |
| Mileage | 127,957 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1560 |
| Length | 4.42m |
| Width | 1.84m |
| Height | 1.86m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 02/08/2026 |
| Service History | yes |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COUNCIL - VANS EXTRA £150 CHARGE, HGV & PLANT 15% BP |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
SIDE LOAD DOOR, |
|
View Inspection Report
|
|