| Registration Number | ST13NLZ |
|---|---|
| Date of Registration | 30 Aug 2013 |
| Manufacture Date | 2013 |
| Make | Ford |
| Model | Transit Connect |
| Variant | T200 1.8 TDCi 75PS |
| Body Type | Panel Van SWB |
| GVW | 2040 |
| Mileage | 151,926 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1753 |
| Length | 4.28m |
| Width | 1.80m |
| Height | 1.82m |
| V5 | To Follow |
| MOT Expiry | 07/09/2026 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT COUNCIL - VANS EXTRA £150 CHARGE, HGV & PLANT 15% BP |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Livingston |
| Remarks |
SIDE LOAD DOOR. |
|
View Inspection Report
|
|