| Registration Number | YA17UAE |
|---|---|
| Date of Registration | 21 Jun 2017 |
| Manufacture Date | 2017 |
| Make | Ford |
| Model | Transit Custom |
| Variant | 290 2.0 TDCi 105ps |
| Body Type | Panel Van L1 |
| GVW | 2940 |
| Mileage | 66,417 Miles |
| Mileage Warranted | Warranted |
| Transmission | MANUAL |
| Fuel Type | Diesel |
| CC | 1995 |
| Length | 4.97m |
| Width | 2.27m |
| Height | 1.97m |
| V5 | Here |
| MOT Expiry | 28/02/2027 |
| Service History | |
|---|---|
| Lot Number | |
| VAT Status | Plus VAT |
| Former Keepers | |
| Imported | |
| Vendor | DIRECT FROM NATIONAL GRID (MANAGED BY XBG) - ADDITIONAL £150 BUYERS |
| Sale Date | 28 May 2026 |
| Location | Doncaster |
| Remarks |
TWIN SIDE LOAD DOOR, E/MIRRORS, AD-BLUE, DEAD LOCKS |
|
View Inspection Report
|
|